sohbetci.online

sohbetci.online sohbet sitelerinin arasında en büyük ve en gelişmiş olanıdır.

Aşkın Sözleri

“Uzun zaman önce dünya yaratılmadan insanlar dünyaya ayak basmadan önce iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilemez vaziyette dolanıyorlarmış. Bir gün toplanmışlar ve her zamankinden daha sıkkın oturuyorlarken Saflık ortaya bir fikir atmış: “Neden saklambaç oynamıyoruz?” Ve hepsi bu fikri beğenmiş ve hemen çılgın çılgınlık bağırmış: “Ben ebe olmak ve saymak istiyorum Ben ebe olmak istiyorum!” ve başka hiç kimse Çılgınlığı arayacak kadar çıldırmadığı için Çılgınlık bir ağaca yaslanmış ve saymaya başlamış 1 2 3….

Ve Çılgınlık saydıkça iyi huylarla kötü huylar saklanacak yer aramışlar.
Şefkat Ay’ın boynuzuna asılmış; İhanet çöp yığının içine girmiş; Sevgi bulutların arasına kıvrılmış; Yalan bir taşın altına saklanacağını söylemiş ama yalan söylemiş çünkü gölün dibine saklanmış; Tutku dünyanın merkezine gitmiş; Para hırsı bir çuvalın içine girerken çuvalı yırtmış.
Ve Çılgınlık saymaya devam etmiş 79 80 81 82…..
Aşkın dışında bütün iyi huylar ve kötü huylar o ana kadar zaten saklanmış Aşk kararsız
olduğu gibi nereye saklanacağını da bilmiyormuş… Bu bizi şaşırtmamalı
çünkü hepimiz Aşkı saklamanın ne kadar zor olduğunu biliriz. Ve Çılgınlık 95 96 97… ye gelmiş ve 100′e vardığı anda Aşk sıçrayıp güllerin arasına girmiş ve saklanmış.
Ve Çılgınlık bağırmış “Sağım solum sobedir geliyorum!” ve arkasını döndüğünde ilk önce Tembelliği görmüş o ayaktaymış çünkü saklanacak enerjisi yokmuş. Sonra Şefkati ayın boynuzunda görmüş ve İhaneti çöplerin arasında Sevgiyi bulutların arasında Yalanı gölün dibinde ve Tutkuyu dünyanın merkezinde hepsini birer birer bulmuş sadece biri hariç.
Ve Çılgınlık umutsuzluğa kapılmış en son saklı kişiyi bulamamış derken Haset bulunamadığı için haset duyarak Çılgınlığın kulağına fısıldamış: “Aşkı bulamıyorsun O güllerin arasında saklanıyor.”
Ve Çılgınlık çatal şeklinde tahta bir sopa almış ve güllerin arasına çılgınca saplamış saplamış saplamış ta ki yürek burkan bir haykırma onu durdurana kadar. Ve haykırıştan sonra Aşk elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çıkmış ve parmaklarının arasından iki sicim gibi kan akıyormuş gözlerinden. Çılgınlık Aşkı bulmak için heyecandan Aşkın gözlerini
çatal sopa ile kör etmiş. “Ne yaptım ben? Ne yaptım ben?” diye bağırmış. “Seni kör ettim. Nasıl onarabilirim?”
Ve Aşk cevap vermiş “Gözlerimi geri veremezsin. Ama benim için bir şey
yapmak istersen benim kılavuzum olabilirsin.”
Ve o günden beri Aşkın gözü kördür ve her zaman Çılgınlık kılavuzudur..
Hangi zamanda olursa olsun
Bir martı olsaydım ben gökyüzünde…
Küçüklerin sapanlarından çıkan taşlar
Yetmezdi kanatlarımı kırmaya…
En son kanadımı kıran senden sonra…
Başının öne eğip durması da işe yaramıyor artık
Geçti anılarından kalma çizikler…
Günlerce ağladığım senden geriye
Adın kaldı aklımda
Beş harfli ilk harfi büyük
Gözlerin
Kokun…
Soluğun…
Ve bir demet yasemin >(ahaha benim ismimde ne makul yerlere kadir allam )
Gönlümde kuruttuğun…
Kabuk bağladı içimdeki yokluğun

Gözlerimde yaşlar sana kırparken bakışlarımı
Elimi sallayacağım ardından
Havaları bahane etmeden
– Bu yağmurda dinsin öyle git! demeden
Kalbimi çizse bile attığın her adım
Arkana bakmadan yürü sevdiğim!
Çok istemesen…. Zaten gitmezdin sen
Yüreğim bu gidişe
Kilometrelerce gönüllü….

Dakikalar geçerken kıpırtısız
Elimde kalan tek bir zar olacak avucumda…
Zarımı son bir kez
Vakitli vakitsiz yüzümde tebessüm bıraktıran
Sana atacağım…
Dünyanın tüm zarları bile birleşse
Hiçbir işe yaramayacağını bile bile…
Sırf sen üzülme diye…
Attığın her adım yüreğimi çizip geçse de
Git sevdiğim!…
Mutlu olman için
Benden çok uzağa gitmen gerektiğini
İlk sen söylemiştin

mükemmel bir şiir valla hayra kaldım hele şu:
Gözlerimde yaşlar sana kırparken bakışlarımı
Elimi sallayacağım ardından
Havaları bahane etmeden
– Bu yağmurda dinsin öyle git! demeden
Kalbimi çizse bile attığın her adım
Arkana bakmadan yürü sevdiğim!
Çok istemesen…. Zaten gitmezdin sen
bittim bu sözlere helal sazanella

BiR tEk MaVi KaLdI bEnDe

Aşkımı verdim sana yüreğimi verdim.aşk sendin sen yüreğimdin.Her atışı senin iki hecelik ismini fısıldardı.Kimse anlamazdı ama sen duyardın hak etmişmiydin bunu? Böyle derin bir aşkla sevilmeyi hak etmişmiydin?Geç kalmış bir soru bu…Nasıl hissettiysem öyle yaşadım ben aşkımı.Yüreğimi teslim etmemiş olsaydım sana aşk olmazdı onun adı.Böyle yaşadım hep ben sen beğensende beğenmesende..Hesaplı aşklar bana göre değil.Ne verirsem ne alırım?sorusunu soranlardan olmadım.Senin için attı yüreğim bunu söylemektende gocunmadım.

Umutlarımı verdim sana hayallerimi verdim bir gelecek düşledim seninle hatamıydı? yarım aşkları kaç kovala oyunları göstermelik dargınlıkları bırakıp bir kenara bu günü dolu dolu yaşarken yarına dair umutlar besledim.Hepsinde sen vardın sensiz olmayacaktım bu günüde yarınıda seninle yaşayacaktım.Bu hayatta ne olacaksa iyi yada kötü birlikte karşılayacaktık.Bazen bir türk filmi tadında bazen gerçeklerin tam ortasında yaşayacaktık.Bir birimize güç verecektik hayata karşı direnme gücünü birbirimizden alacaktık.

Ruhumu verdim sana bedenimi verdim olmadığın zamanlarda ruhumu bıraktım sana yanlız kalmayasın diye.Çünkü sensiz olmazdı benim ruhum içimi sıkıntılar basardı.Müebbete mahkum bir hükümlü gibi bedenime tünel kazıp firar etmeyi düşünürdü hep.Bu yüzden özgür bırakırdım onu.Ve ruhumun gideceği tek yer her zaman senin yanındı.Ya bedenim ? gözlerim gördüğü hiç bir şeyi ayıramazdı sensizken.Ellerim dokunamazdı hiçbir şeye yürümezdi bacaklarım senin olmadığın yollarda.Oysa sana her dokunuşum yeniden doğuşu olurdu bedenimin yenilenir arınır çıkardı karşına her zaman.

Sevişmelerimiz bir ayindi benim için varsa bir sevda tanrısı ona sunulmuş en güzel adaktı.
Hayatımı verdim sana can deseydin onuda alırdın benden gözümü bile kırpmazdım. Zaten aşk bu değilmidir?Sevgiliye dokunduğun anda Ölsem umrumda bile olmaz demek değilmidir aşk? Bunu demiyorsan eğer neden yaşayasın aşkı?

Bütün bunlar yetmedi sana biliyorum yetseydi eğer şimdi bunları yazıyor olmazdım zaten.Serzeniş sanma bunları ben hatayı kendimde arıyorum.Belkide küçücük bir şey yeterli olacaktı herşey için.

Gönüllüydüm yoldan çıkmaya çıktımda senin için değil kendim için yaptım bunları sonunda acı olsada.. Şimdi bir tek mavi kaldı bende. Birtek onu vermedim sana … Kirlenmesin diye…

#

30 Mayıs 2020 Tarihindeadmin Tarafından yazıldı

0Yorum Okunma

BENZER YAZILAR

AYNI KATEGORİYE AİT YAZILAR

KULLANICILARIMIZDAN

EN GÜZEL YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.